Informace o CQS

V roce 1993 se sedm významných organizací z oblasti zkoušení a certifikace dohodlo, že sdruží své finanční a personální zdroje a vytvoří společný certifikační orgán pro systémy jakosti. Současnými členy CQS jsou Elektrotechnický zkušební ústav, s.p., Fyzikálně technický zkušební ústav, s.p., Institut pro testování a certifikaci, a.s., Strojírenský zkušební ústav, s.p., Textilní zkušební ústav s.p., Technický zkušební ústav stavební Praha, s.p.

Certifikační orgán CQS byl v roce 1996 akreditován národním akreditačním orgánem ČIA k certifikaci systémů jakosti. Hlavním cílem bylo získání členství v mezinárodní certifikační sítí IQNet. Tento cíl se naplnil v roce 1998, kdy se CQS stalo prvním a jediným členem IQNET v České republice. IQNET je síť nejvýznamnějších certifikačních orgánů pro certifikaci systémů managementu, v níž jsou zapojeny certifikační organizace z více než 35 zemí celého světa. Díky tomuto členství má CQS právo vydávat spolu se svými národními certifikáty také mezinárodní certifikát IQNET, který je uznávaný v zahraničí.                                                                                      

CQS pokrývá svou činností všechna průmyslová odvětví a široký sortiment služeb podle těchto norem:
 

ISO 9001HACCP
ISO 14001ISO 13485
ISO 45001ISO 3834-2
ISO/IEC 27001SJ-PK
ISO/IEC 20000-1IRIS
ISO 50001BCSI
ISO/TS 16949SA8000
ISO 20000IQNet SR 10

 

Našim cílem je nabízet nejvhodnější řešení pro naše zákazníky. Snažíme se uplatňovat korektní specifické způsoby poskytování certifikačních služeb a nabízet také pestrou škálu služeb na míru:

  • Situační audity
  • Školení, kurzy, semináře
  • Komplexní zajištění certifikace
  • Převedení certifikace od jiného certifikačního orgánu

Kontaktní formulář