Účast TZÚS Praha, s.p., na stavebním veletrhu BUDMA 2020

V termínu 4. – 7. února 2020 se TZÚS Praha, s.p., již po čtvrté zúčastnil mezinárodního stavebního veletrhu BUDMA (stavebnictví a architektura) v Poznani (PL). Náš stánek byl opět umístěn ve společném zastoupení několika českých firem v komplexu CzechTrade v pavilonu 3A, číslo stánku 40. 

Veletrh BUDMA je jedním z nejvýznamnějších míst v PL pro setkání výrobců a distributorů dodávajících nová a pokroková řešení v oblasti stavebních materiálů a technologií. Zahrnuje mnoho oborů - okna, dveře, brány, základy, stěny, stropy, podlahy, střechy, ocel ve stavebnictví, dokončovací materiály, energeticky úsporná konstrukce, ekologická konstrukce, stroje, nářadí, pomocná zařízení, IT ve výstavbě atp. Veletrh je koncipován pro čtyři hlavní skupiny účastníků: architekty, obchodní manažery, dodavatele a vývojáře.
V letošním roce se veletrhu zúčastnilo 1 000 vystavovatelů (včetně souběžně probíhajících akcí v příbuzných oborech KOMINKI, INTERMASZ, INFRATEC). Veletrhu se zúčastnilo 50 tis. účastníků ze 49 zemí světa, jejichž počet každoročně roste. Ze zahraničních účastníků nejpočetnější skupinu tvořili Němci, Ukrajinci a třetí příčku obsadili Litevci.

TZÚS Praha, s.p., zde prezentoval kompletní nabídku svých služeb v oblasti testování, certifikace, ale i celkovou širokou nabídkou dalších služeb. Vedle prezentace našich tradičních akreditací v oblasti posuzování harmonizovaných produktů (EU – oznámený subjekt a notifikovaná osoba 1020, subjekt pro technické posuzování a člen EOTA) jsme prezentovali i úspěšnou akreditaci PCA Varšava v národním systému posuzování neharmonizovaných produktů PL (AC 207). V tomto směru byla naše nabídka zaměřena na posuzování a certifikaci výroben betonu a nově také stabilizací a neharmonizovaných prefabrikátů (dle národních KOT).

TZÚS Praha, s.p., také prezentoval možnosti dobrovolné certifikace firem potvrzujících jejich způsobilost v oblasti řízení systémů managementu kvality (ISO 9001), environmentu (ISO 14001) a bezpečnosti práce (ISO 45001). Zejména v oblasti systému managementu kvality jsou v PL certifikováni první zájemci. 

Po celou dobu veletrhu byl na stánku TZÚS Praha, s.p., zajištěn informační servis odborných pracovníků certifikačního orgánu na produkty (v polském jazyce) a poboček Plzeň, Ostrava a úseku TAB. Možnosti využít této příležitosti ke vzájemnému setkání i konzultacím využila řada našich klientů – viz také přiložené obrázky.

 

Kontaktní osoby

Ing. Alexander Trinner

Mobil:
+420 602 185 785
Telefon:
+420 382 337 327
Pozice:
ředitel pobočky Plzeň
Specializace:
studie LCA – produkty, budovy; environmentální prohlášení o produktu (EPD)
Pobočka:
Plzeň