Nová budova v areálu pobočky České Budějovice

V roce 2016 jsme se rozhodovali, zda přikročíme k celkové rekonstrukci areálu nacházejícího se v Čechově ulici v Českých Budějovicích, nebo ho prodáme a postavíme budovu novou, a to ve druhém českobudějovickém areálu TZÚS Praha, s.p., nacházejícím se v Nemanické ulici. 

Jako ekonomicky výhodnější se ukázala varianta druhá, a proto jsme v roce 2017 areál v Čechově ulici prodali a od Jihočeského kraje a Jihočeské univerzity zakoupili pozemky podél Pražské třídy, čímž se areál v Nemanické rozšířil dostatečně k tomu, aby pojal novou budovu.

V témže roce byl zpracován projekt a zahájili jsme proces získání územního souhlasu a stavebního povolení. 

Vizualizace budovy včetně jejího začlenění do areálu pobočky TZÚS Praha, s.p., České Budějovice, vypadala následovně:Stavební povolení se podařilo získat na konci září 2018. Ihned poté jsme zahájili výběrové řízení na zhotovitele stavby, v němž uspěla českobudějovická firma MANE STAVEBNÍ s. r. o. Ještě v témže roce byly zahájeny zemní práce, přičemž stavba byla na podzim roku 2019 řádně dokončena, a to včetně kolaudačního souhlasu z listopadu 2019.

V budově o celkové podlahové ploše cca 1.100 m2 se vedle kancelářských prostor nacházejí chemické a metrologické laboratoře a rovněž zkušebny hraček a nábytku. Všechny tyto prostory začneme plně využívat počátkem roku 2020, kdy v nich rádi přivítáme jak stávající, tak nové zákazníky.


Obrázek 1: Pohled na budovu od Pražské třídy:Obrázek 2: Pohled z areálu pobočky:


 

Kontaktní osoby

Ing. Jiří Kupšovský, MBA

Mobil:
+420 736 505 010
Telefon:
+420 286 019 462
Pozice:
2. statutární zástupce ředitele, ředitel úseku
Specializace:
Ekonomika, finance, správa a údržba nemovitostí
Pobočka:
Úsek ekonomicko - provozní a Úsek správa nemovitostí Praha