Linka na výrobu respirátorů zahájila produkci

TZÚS Praha, s.p., se v únoru 2021 stal příjemcem daru od taiwanské vlády, reprezentované Tchajpejskou hospodářskou a kulturní kanceláří Praha. Darem je plně automatizovaná výrobní linka na výrobu 3D roušek a respirátorů s měsíční kapacitou produkce cca 1 mil. kusů.

Tuto linku jsme 19. února převzali a návazně jsme podpisem smluvní dokumentace završili proces výběru nejvhodnějšího partnera, který bude danou linku provozovat. Tímto partnerem se stal největší tuzemský výrobce ochranných prostředků, zlínská firma SPUR a.s., která má potřebné zkušenosti, kvalifikovaný personál, produkci materiálu a je držitelem veškerých potřebných oprávnění a certifikací k uvádění těchto výrobků na trh, a tedy i zárukou maximálně efektivního využití produkční kapacity této linky. 

Slavnostní zahájení provozu se uskutečnilo 11. 3. 2021 prostřednictvím telemostu mezi Prahou a Taipejí, kdy slavnostní pásku za taiwanskou stranu symbolicky přestřihl ministr zahraničních věcí Taiwanu, pan Joseph Wu, a za českou stranu předseda Senátu Parlamentu ČR, pan Miloš Vystrčil.  

                                                

                                Obr. 1: Miloš Vystrčil                                         Obr. 2: Joseph Wu                                               

Pevně věříme, že naše nová linka přispěje k posílení domácí produkce prémiových ochranných prostředků, a sníží tak závislost Česka na mnohdy kvalitativně problematickém dovozu.
 

Kontaktní osoby

Ing. Jiří Kupšovský, MBA

Mobil:
+420 736 505 010
Telefon:
+420 286 019 462
Pozice:
2. statutární zástupce ředitele, ředitel úseku
Specializace:
Ekonomika, finance, správa a údržba nemovitostí
Pobočka:
Úsek ekonomicko - provozní a Úsek správa nemovitostí Praha