První certifikát kvality SBToolCZ dokončené administrativní budovy

Certifikační orgán TZÚS Praha, s.p., člen Národní platformy SBToolCZ, vydal v březnu 2023 první certifikát kvality dokončené administrativní budovy – Sídla Nejvyššího kontrolního úřadu v Praze 7, Komunardů 1634/44.

Tato rozsáhlá novostavba, sestávající ze dvou samostatných objektů propojených společným podzemním podlažím a spojovacím krčkem, je řešená jako budova s téměř nulovou spotřebou energie, kdy použitím vhodných řešení v souladu s metodikou SBToolCZ získala celkově 6,8 bodu z 10 možných a byl jí udělen stříbrný certifikát kvality dokončené budovy. Navázala tak na již dříve vydaný certifikát ve fázi návrhu (rovněž stříbrný).

Mezi hlavní přednosti budovy patří kvalitní vnitřní prostředí pro uživatele, zeleň na střechách, využití obnovitelných zdrojů energie a podpora čisté mobility.

Systém pro certifikaci SBToolCZ byl v případě Sídla Nejvyššího kontrolního úřadu použit také jako vhodný nástroj definující požadovanou úroveň kvality díla v rámci související veřejné zakázky.
Již ve výběrovém řízení tak byl stanoven požadavek na získání alespoň stříbrného certifikátu jak ve fázi návrhu, tak i následně ve fázi dokončené budovy.
Tímto způsobem lze tedy s výhodou definovat komplexní kvalitu díla dle individuálních představ investora a jedná se tak o další rozměr možného využití certifikačních nástrojů kvality budov v praxi.

 

Kontaktní osoby

Ing. Daniel Koryčan

Mobil:
+420 734 432 149
Pozice:
vedoucí posuzovatel AO, OS, COV, AC zkušební technik
Specializace:
oddělení tepelné techniky
Pobočka:
České Budějovice