Účast TZÚS Praha, s.p., na Festivalu her a hraček pro malé i velké v Pardubicích

Ve dnech 24.-25.11.2017 proběhla výstava Festival her a hraček pro malé a velké v Pardubicích, které se zúčastnil i TZÚS Praha, s.p.- o.z. ZÚLP České Budějovice.
Mezi vystavovateli byli především výrobci i dovozci různých stolních her a kreativních hraček.

Zájem o náš stánek byl jak ze strany vystavovatelů, tak především návštěvníků. Ke stánku ZÚLP přilákala návštěvníky zvědavost, neboť jsme měli k dispozici i některá drobná zkušební zařízení, přípravky a pár hraček, které prošly zkouškami. Z dotazů, co že vystavujeme a zda toto slouží ke hraní, byl jen krůček k diskuzi o testování hraček.

Rodiče se dotazovali, na co si mají dávat pozor před koupí výrobků, jaké údaje a informace hledat a požadovat na obalech hraček, co dělat v případě zjištění závady popř. úrazu dítěte apod.
Vystavovatele především zajímalo vše, co je potřeba udělat zejména v případě uvedení nového výrobku na trh, a to jak v případě výroby, tak i dovozu. Dotazy byly jak na mechanické zkoušky, tak i na chemické testování.

Účast hodnotíme jako přínosnou. A to především v pobuzení zájmu rodičů o kvalitní a bezpečné hračky. Neboť je potřeba i pomoc od nich v apelaci na výrobce dodávat na náš trh jen kvalitní výrobky.

Ing. Monika Hegedüšová
ředitelka odštěpného závodu ZÚLP
Tel.: +420 386 709 173
Mobil: +420 603 202 014
E-mail: hegedusova@tzus.cz